Karadul Örümceği Hakkında Bilgiler

Kara dul örümceğinin üç ana türü vardır , bunların hepsi Kuzey Amerika ve Meksika'nın bazı bölgelerinde çok benzer özelliklere ve oturma alanlarına sahiptir . Çok yakın zamana kadar , kara dul örümceği türlerinin üçü de tek olarak sınıflandırıldı ancak son araştırmalar, türler farklı alanlarda yaşadıkça , kara dul örümceğinin üç türünün çevrelerine farklı şekillerde adapte olduğunu göstermektedir .Kuzey kara dul örümceği öncelikle ABD'nin kuzey doğusunda ve güney doğu Kanada'nın bazı bölümlerinde bulunur , ancak kuzey kara dul örümceği aralığı kara kara dul örümceği ile örtüşür.Batı kara dul örümceği batı ABD, Kanada ve Meksika'nın bazı bölgelerinde yaşar , ancak bu kara kara dul örümceği genellikle Kanada'daki Yanlış kara dul örümceği ile karıştırılır.

Güney kara dul örümceği Güney Doğu Amerika'daki eyaletler boyunca Florida'dan New York'a kadar bulunur ve kara dul örümceğinin yaygın olduğu söylenen Teksas ve Arizona'ya doğru daha batı bulunur.Kara dul örümceği tipik olarak çeşitli böcekleri avlar , ancak bazen woodlice ve diğer araknidlerle beslenirler. Kara dul örümceği, avlarından çabucak bitmeden, sarmadan ve ısırmadan önce avının ağına hapsolmasını bekler . Kara dul örümceğinin ısırmasından gelen zehirin etkili olması yaklaşık on dakika sürer, böylece av örümcek tarafından sıkıca tutulur. Ne zaman av kara dul örümceği Durmuş, sindirim enzimleri kara dul örümceği başlangıçta biraz yaraya neden olabilir.

Kara dul örümceği daha sonra beslenmeden önce avını geri çekilmesine beklemektedir.Kara dul örümceği, küçük olmasına rağmen, bir kobra zehirinden daha güçlü olduğu söylenen son derece tehlikeli bir zehire sahiptir. Sağlıklı bir insan yetişkin için kara dul örümceğinden ölümcül bir dozda zehir enjekte edilmesi nadirdir ve genellikle ısırıklar ısırık çevresinde büyük bir şişmeye neden olur ve insanın mide bulantısı, kas ağrıları ve nefes alma zorluklarına neden olur. .Örümcek tarafından yapılan en büyük insan ölümleri, kara dul örümceği, esas olarak kara dulun yaşadığı muazzam coğrafi aralıktan kaynaklanmıştır. Bu örnekler, antivenin gelişimi ve hanelerde daha etkili su tesisatı ile dramatik bir şekilde artmıştır.
Yorum ekle

Yorum ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız