Trabzonspor UEFA tarafından yasaklandı

Türkiye lig lideri Trabzonspor, Çarşamba günü yapılan bir sezon Avrupa futbol müsabakalarından mali izleme kurallarını ihlal ettiği için yasaklandı.

UEFA, kulübün Financial Fair Play kuralları uyarınca yaptırımlardan kaçınmak için önceki bir anlaşmanın gerektirdiği son hesaplarında hedefleri kaçırdığını söyledi. Kurallar, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ne hak kazanan kulüplerin oyuncu transferleri ve ücretleri için gelir ve harcamaları izler.

Trabzonspor, önümüzdeki sezon doğrudan Şampiyonlar Ligi grup aşamasına gidecek ve Türkiye Süper Ligini kazanarak on milyonlarca avro (dolar) para ödülü kazanacaktı.

Takım, İstanbul Başakşehir'i sekiz tur oyuna bırakan bir gol farkı eğitliği bozmaya oynuyor. Lig önümüzdeki hafta yeniden başlayacak.

Trabzonspor, UEFA tarafından 2014 yılında yaptırımların uygulanmasından bu yana FFP kurallarını ihlal ettiği için yasaklanan en son kulüp.

2016 yılında, Türk rakibi Galatasaray bir sezon yasaklandı ve Avrupa Ligi grup aşamasında yerini kaybetti. Galatasaray'ın yasağı bozma çağrısı Spor Tahkim Mahkemesi'nde başarısız oldu.
Yorum ekle

Yorum ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız