eBay Pazar Satışlarında Artış Yaşıyor

eBay Perşembe günü yaptığı açıklamada , Nisan ayında ve Mayıs ayında 6 milyon yeni ve yeniden aktif hale gelen alıcıyı, evde kalma siparişlerinin fiziksel mağazaları kapattığını ve çevrimiçi alışverişte artışa neden olduğunu söyledi. Aktif alıcılardaki artış beklenenden daha yüksek brüt ürün hacmine (GMV) yol açtı ve eBay şimdi ikinci çeyrek için gelir rehberliğini artırıyor.Nisan ayında, eBay 2.38 milyar $ ile 2.48 milyar $ arasında gelirle hisse başına 73 sent ile 80 sent arasında 2. çeyrek kazançları öngördü. eBay şimdi 2.2 milyar $ ile 2.80 milyar $ arasında bir gelirle 2. Çeyrek EPS'nin 1.02 $ ile 1.06 $ arasında olmasını bekliyor.

 GMV görünümü için eBay, büyüme oranlarının önceki yıla göre% 23 ile% 26 arasında gerçekleşmesini beklediğini söyledi. EBay hisseleri erken ticarette% 7'nin üzerinde arttı.eBay, pazarından yapılan satışların ev ve bahçe, elektronik, moda ve otomobil parçaları da dahil olmak üzere tüm kategorilerde büyüdüğünü söyledi. Şirket, seri ilanlarından elde edilen gelirin daha önce açıklanan beklentilerinin en üstünde olduğunu ve bayilikler uluslararası pazarlarda yeniden açıldıkça otomotiv aboneliği gelirlerinin toparlandığını söyledi.eBay, yeni alıcıları elde tutma ve satın alma sıklığını artırma çabasıyla pazarlama ve teknoloji yatırımlarını artırdığını söyledi.

eBay ayrıca bilet iştiraki StubHub'ın Viagogo'ya 4.05 milyar dolara satılmasından da faydalanıyor. Anlaşma Şubat ayında, koronavirüs pandemisinin esas olarak biletleme ve canlı etkinlikler endüstrisini mahvetmeden hemen önce kapandı. Geçtiğimiz Mart ayında eBay, bazı işletmelerini yeniden yapılandırma ve satma konusunda yatırımcıların yönlendirdiği baskılarla karşılaştı. Buna karşılık, şirket kurulu, StubHub ve eBay Classifieds Group dahil olmak üzere eBay'in varlıklarının stratejik bir incelemesini onayladı. eBay, seri ilanlarının potansiyel satışı konusunda herhangi bir güncelleme yapmamıştır. 
Yorum ekle

Yorum ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız